Pirmasis būstas yra be galo svarbi investicija. Kai ieškome buto, labai svarbu yra apsvarstyti savo finansines galimybes, pasirinkti prioritetus ir surinkti kuo daugiau informacijos. Tačiau kaip išsirinkti butą, kuri galėtumėme pavadinti namais?

Labai svarbu yra atkreipti dėmesį į pastato vietą ir buto vietą jame. Pavyzdžiui, butai vilniuje visada kainuos keletą kartų brangiau nei vidurio Lietuvoje esančioje provincijoje. Kiekviena vieta turi savo pliusų bei minusų, tad reikia į ją žiūrėti pagal savo poreikius. Norint rasti gerą vietą, reikia atsižvelgti ne tik į miestą ir rajoną, bet ir į mikrolokaciją. Visi norime už lango matyti patrauklų vaizdą, o ne pastatų griuvėsius bei gamyklinius pastatus. Tačiau nors daugelis žmonių skiria daug dėmesio pastato rajonui, tačiau taip pat svarbu yra pasidomėti buto vieta jame. Būsto šildymo kaštai gali priklausyti nuo jo padėties pastate. Pastatuose, kur šildymas nereguliuojamas, dažnai skiriasi šildymo sąskaitos. Net kai jos vienodos, šildymo kiekis namuose būna skirtingas. Todėl norint šiltai gyventi senos statybos name patartina rinktis vidinius butus, kad išorinės sienos „neatiduotų“ šilumos į išorę.

Dažnai per mažai dėmesio yra skiriama insoliacijai. Perkant butą reikia atkreipti dėmesį į natūralų jo apšvietimą. Į kiekvieną būstą pro langus turi patekti bent dvi valandos nepertraukiamos saulės šviesos. Dėl to reikia pasidomėti, ar netoliese nėra planuojami statyti nauji daugiabučiai, dėl kurių į namus gali patekti mažiau šviesos.

Taip pat labai svarbus yra patalpos vėdinimas. Kadangi butai su natūralią vėdinimo sistema ne visada užtikrina tinkamą oro cirkuliaciją, naudingiau yra išsirinkti būstą su rekuperacine sistema. Vėdinimas naudojant šilumokaitį užtikrina šviežią orą ir neišleidžia šilumos į išorę. Dėl to nepradeda rasoti langai ir nesusidaro pelėsis.

Norintiems įsigyti lofto tipo butą labai svarbi yra patalpų paskirtis. Labai svarbu atkreipti dėmesį į dokumentus, kai įsigyjate ne gyvenamosios paskirties patalpas.  Jei tai buvo gamyklinės patalpos, reiktų atlikti matavimus, kad nustatyti, ar patalpoje nėra cheminių medžiagų, galinčių sukelti grėsmę sveikatai. Įsigijus kitos paskirties patalpas siekiant apsigyventi kartais tenka susidurti su papildomais mokesčiais arba ribojimais.

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *