Kaip ir žmonėms, kad galėtų judėti, jūsų varikliui reikia energijos. Tiesą sakant, pagrindinė variklio pareiga yra kibirkštimi paversti energiją iš degalų, sukurti galią judėti. Tokio proceso degimas paskatina susidaryti nedideliems ir negalingiems sprogimams, kad sukeltų judėjimą. Tikriausiai daugelis pagalvojame, kad variklis yra viena didelė detalė, tačiau tikrai taip nėra, variklis yra sudarytas iš daug įvairiu komponentų. Galbūt girdėjote apie kai kuriuos iš šių automobilių variklių dalių pavadinimų, tačiau svarbu žinoti, koks jų vaidmuo ir kaip jie susiję su kitais variklio komponentais. Susipažinkite su savo automobilio varikliu.

Automobilio variklio dalys. Automobilio variklis išdėstytas aplink cilindrus, kurių dažniausiai būna nuo keturių iki  šešiolikos. Cilindrai turi atsidaryti ir užsidaryti tiksliai tinkamu laiku, kad būtų tiekiamas kuras, susijungęs su kibirkštimi, kad degtų viduje, ir išleistų susidariusias išmetamąsias dujas. Variklis yra elektros generatorius/elektrinė arba variklis, kuris tiekia galią automobiliui vairuoti. Variklis yra jūsų automobilio širdis. Tai sudėtinga mašina, skirta degančių dujų šilumą paversti jėga, kuri suka kelio ratus. Jį sudaro dvi pagrindinės dalys: apatinė, sunkesnė dalis yra cilindrų blokas, variklio pagrindinių judančių dalių korpusas; nuimamas viršutinis dangtis yra cilindro galvutė. Daugumoje automobilių variklių oro ir benzino mišinio sprogstamoji galia varo stūmoklius. Stūmokliai suka alkūninį veleną, prie kurio yra pritvirtinti. Dėl sukimosi alkūninio veleno jėgos automobilio ratai sukasi. Elipsinėje kameroje besisukantis variklis prijungtas prie veleno, kuris galiausiai varo galinius ratus. Daugumoje automobilių variklis sumontuotas automobilio priekyje, o sankaba ir pavarų dėžė yra iškart už jo; variklis, sankaba ir pavarų dėžė surenkami į vieną vienetą.

Kad variklis veiktų, reikia kelių sistemų. Norint sumažinti trintį ir išvengti variklio susidėvėjimo, reikalinga tepimo sistema. Aušinimo sistema reikalinga tam, kad variklio temperatūra būtų saugioje ribose. Degalų sistema varikliui turi būti tiekiama reikiamu oro ir degalų kiekiu. Oro ir degalų mišinys cilindro viduje turi būti uždegtas tinkamu laiku uždegimo sistema. Galiausiai, reikalinga elektros sistema, kad būtų galima valdyti variklį, kuris užveda variklį ir tiekti elektros energiją variklio priedams.

 

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *