Profesionalų praktika rodo, jog žmonės labai atsainiai žiūri į šildymo įrenginių pasirinkimą, montavimą ir priežiūrą. Jeigu rinkdamiesi katilą žmonės bent minimaliai pasidomi jo specifikacijomis, renkantis dūmtrauki dažniausiai pasirenkamas pats pigiausias variantas. Tačiau toks vartotojų aplaidumas gali turėti labai neigiamų pasėkmių – kaminas gali išsilydyti, o blogiausiu atveju, sukelti gaisrą, kuris gali baigtis tragiškai. Norėdami išvengti nelaimių savo būste, būtinai pasinaudokite dūmtraukių specialist įrengimo ir priežiūros patarimais.

 

Tinkamas dūmtraukis – investicija dešimtmečiams

Dūmtraukių ir kaminų įrangos specialistai vienbalsiai tvirtina, jog renkantis pigų, nekokybišką dūmtrauki ne tik rizikuojate savo ir aplinkinių sveikata bei gerove, bet ir išleidžiate krūvą pinigų.

Dažniausiai problemos su dūmtraukiais kyla dėl diletantiško požiūrio į jų pasirinkimą ir montavimą. Geriausia rinktis ne keramikinius, o metalinius dūmtraukius. Tokio dūmtraukio kokybei įtakos turi keletas faktorių: metalo rūšis (dažniausiai metaliniems dūmtraukiams gaminti naudojamas plienas), sienelės storis, metalo izoliacinės savybės. Taip pat derėtų atkreipti dėmesį į montavimo darbų kokybę – patikėkite jį profesionalams. Dūmtraukio ilgaamžiškumui įtakos turi ir jūsų deginamas kuras, deginimo režimas ir tai, kaip dažnai ir kuo jį valote. Jeigu visus aukščiau įvardintus punktus atliksite teisingai, dūmtraukis tarnaus Jums ne vieną dešimtmetį.

 

Konkretus dūmtraukis – konkrečiam katilui

Nesvarbu, kokį dūmtraukį – betoninį, keramikinų, molinį ar metalinį pasirinktumėte, jis privalo būti pritaikytas jūsų šildymo įrenginiui. Kiekvienoje dūmtraukių sistemomis prekiaujančioje parduotuvėje šalia prekių bus nurodomi konkretus eksploataciniai parametrai, pagal kuriuos ir turi būti parenkamas konkretus, jūsų šildymo sistemai pritaikytas dūmtraukis.

Pavyzdys iš Sauresta – metalinių kaminų sistemos puslapio.

Dažniausiai pateikiami šie parametrai:

  • Maksimali darbinė temperatūra
  • Natūrali trauka
  • Sausos eksploatavimo sąlygos
  • Stsparus korozijai
  • Atsparus suodžių užsidegimui
  • Atstumas iki degių medžiagų

 

Keičiant dūmtraukį, katilą ar krosnį, būtina įvertinti visus šiuos parametrus. Montuojant katilą, būtinai įvertinkite temperatūrą ir trauką dūmtraukyje. Dūmtraukio traukos jėga turi viršyti katilo (krosnies), jungiančiųjų elementų bei kitų šildymo sistemoje esančių įrenginių pasipriešinimo jėgą. Stipri dūmtraukio trauka reikalinga tam, kad esant žemai išmetamųjų dujų temperatūrai sistemoje išliktų optimali trauka.

Dūmtraukio montavimas

Specialistai pataria netaupyti renkantis įmonę ar meistrą, montuosianti Jums dūmtrauki. Ieškokite žmogaus ar įmonės, kuris ne tik kokybiškai atliks visus darbus, bet ir atliks įrenginio garantinį aptarnavimą, užsiims dūmtraukio priežiūra. Niekas kitas geriau už montuojantį specialistą nežinos visos jūsų šildymo sistemos ypatybių, todėl atradę tikrai gerą specialistą – neieškokite kitų. Atminkite – godus moka du kartus.

Taip pat visada reikalaukite garantinio atliktų darbų pridavimo akto. Žinoma, ne kiekvienas specialistas sutiksiąs jį išrašyti, todėl geriau sumokėkite daugiau arba keiskite specialistą – taip būsite ramus, jog darbai atlikti tvarkingai o ir nutikus nelaimingam atsitikimui nuostoliai bus kompensuoti. Prisiminkite – ugnis pavojinga, todėl rizikuoti savo ir artimųjų sveikata bei gerove negalima.

 

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *