Nuosavos transporto priemonės būtinybė šiandien yra tokia didelė, kad didžioji dalis žmonių nei dienos negalėtų įsivaizduoti be savo automobilio. Tačiau kartais mums tenka susidurti su sunkumais, kuriuos nulemia mūsų automobilio techniniai gedimai. Tokiu atveju laukdami, kol transporto priemonės techniniai gedimai bus pašalinti, turime pasirinkti – persėsti į viešąjį transportą ar pasinaudoti automobilių nuoma. Jei pasirenkamos pastarosios paslaugos, reikia susipažinti su keliomis svarbiomis detalėmis.

Ar jūsų vairavimo stažas ir amžius yra pakankamas?

Jei manėte, kad automobilių nuoma gali pasinaudoti kiekvienas vairuotojas, labai klydote. Transporto priemonių nuomos bendrovės savo klientams taiko papildomus reikalavimus – tiek vairavimo stažui, tiek ir jų amžiui.

Jei jūs norite pasinaudoti automobilių nuoma, nenustebkite, kad šių paslaugų teikėjai taikys 2 metų vairavimo stažo (B kategorijos) reikalavimą ir taip pat atsižvelgs į jūsų amžių, kuris turėtų būti bent 21 m. Ir nors kartais gali būti pritaikomos išimtys, apie jas, neatitinkant pastarųjų reikalavimų, reikėtų iš anksto pakalbėti su pasirinkta automobilių nuomos bendrove.

Kokio dydžio užstato reikės nuomojantis automobilį?

Niekuomet nereikėtų pamiršti apie užstato reikalavimą nuomojantis automobilį. Kai kurie vartotojai mano, kad transporto priemonės užstato reikalavimas yra taikomas tik užsienio automobilių nuomos kompanijų. Tačiau tokia sąlyga yra taikoma kiekvienoje bendrovėje – nepaisant to, ar būtų kalbama apie užsienio šalis, ar apie Lietuvą.

Užstato dydis visuomet priklauso nuo įvairių veiksnių – pradedant pasirinkto automobilio marke ar kategorija ir baigiant jo gamybos metais bei kitais individualiais veiksniais. Tačiau pakankamai dažnai prašomo užstato dydis būna lygus KASKO frančizės dydžiui. Todėl jei jūs nenorite mokėti užstato, visuomet galite pagalvoti ir apie papildomo draudimo įsigijimą, kuris eliminuos užstato būtinybę. Verta pažymėti, kad papildomas draudimas įprastai yra siūlomas transporto priemonę nuomojantis bent vienai savaitei.

Ar automobilis bus apdraustas?

Norėdami pasinaudoti automobilių nuoma, turite būti tikri, kad šių paslaugų teikėjai siūlo išsinuomoti tik apdraustus automobilius – tiek privalomuoju civiliniu, tiek ir KASKO draudimu. Jei transporto priemonė bus apdrausta KASKO draudimu, tuomet susidūrus su sunkumais kelyje, jūs taip pat nemokamai galėsite pasinaudoti ir „Pagalbos kelyje“ paslauga (pastaroji galioja visoje Europos Sąjungoje).

Į kokias automobilių nuomos sąlygas būtina atsižvelgti?

Atsakymas labai paprastas ir vienareikšmis – į visas! Jei nenorite susidurti su nemaloniais netikėtumais ir papildomomis finansinėmis išlaidomis, iš anksto turėtumėte įsigilinti į visas automobilių nuomos sąlygas, kartu susipažindami ir su visais šių paslaugų teikėjų taikomais papildomais mokesčiais.

Pavyzdžiui, labai svarbu žinoti, ką automobilių nuomos bendrovė vadina „vėlavimu“ ir atsižvelgiant į tai, jokiu būdu neleisti sau transporto priemonės grąžinti vėliau nei yra nurodyta sutartyje. Tas pats pasakytina ir apie degalų bako pripildymą – jei automobilis yra išnuomojamas su pilnu degalų baku, prieš sugrąžindami automobilį, degalų baką privalote pripildyti. Šių ir daugybės kitų reikalavimų neįgyvendinimas gali gerokai padidinti automobilio nuomai tenkančias išlaidas.

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *