Anksčiau ar vėliau kiekvienam tenka susidurti su šaldytuvo problemomis, tačiau į tokią situaciją reaguojame skirtingai: vieni yra linkę iš karto ieškoti naujo įrenginio, tuo tarpu kiti mieliau pasikliauja šios srities meistrais. Kuris variantas šiuo atveju teisingas, priklauso nuo konkrečių situacijų, kurias šį kartą ir panagrinėsime.

Situacijos, kuomet būtina pakeisti šaldytuvą:

  • Variklio perkaitimas;
  • Pernelyg stipriai šaldantis šaldiklis;
  • Greičiau gendantys maisto produktai;
  • Per didelis kondensatas;
  • Itin garsiai dirbantis variklis.

Klausimai, į kuriuos reikėtų atsakyti prieš priimant sprendimą

Jei Jūsų problema nepatenka į aukščiau išvardintą sąrašą, vilties išgelbėti šaldytuvą dar yra, tačiau ar iš tiesų verta tai daryti, priklausys nuo to, kaip atsakysite į šiuos klausimus.

Kiek kainuotų remontas?

Šaldytuvą taisyti patartina tuomet, kai jo remonto išlaidos neviršija 50 procentų naujo įrenginio sumos ─ tuomet tai daryti vis dar apsimoka. Tačiau reikėtų įvertinti ir tai, jog šaldytuvų kainos ženkliai skiriasi, todėl sprendimą vertėtų priimti tuomet, kai susipažinsite su dabartine pasiūla, kurią rasite čia https://pigu.lt/lt/brands/s/snaige.

Tiesa, vertėtų žinoti, jog kai kuriais atvejais remontas yra tiesiog nebeprieinamas, kadangi atsarginės dalys senesniam šaldytuvo modeliui yra nebegaminamos ─ tokiais atvejais nebeturėsite kito pasirinkimo.

Kiek metų yra Jūsų šaldytuvui?

Jei šaldytuvą įsigijote neseniai ir tai tik pirmasis jo gedimas, logiška, kad net nesvarstysite apie pokyčius, tačiau jei virtuvėje stovi „senukas“, remontui skirtas išlaidas verčiau iš karto pridėti prie naujojo pirkinio. Nors įrenginių tarnavimo trukmė priklauso ir nuo Jūsų priežiūros, iš esmės kiekvienas iš jų turi vidutinį amžių, po kurio galima tikėtis didesnių problemų ─ šaldytuvus tai ištinka skaičiuojant maždaug 13 metus.

Atkreipkite dėmesį, jog tai vienas ilgiausiai tarnaujančių įrenginių: jį lenkia tik dujinės viryklės ir gartraukiai, o pavyzdžiui skalbimo mašinų gyvavimo periodas trunka maždaug 10 metų. Tad jeigu susidūrėte ir su šio įrenginio gedimais ir ieškote naujo prietaiso, spauskite čia https://pigu.lt/lt/skalbimo-masinos

Ar Jus tenkina dabartinis šaldytuvo efektyvumas?

Pasitaiko atvejų, kuomet tyliai apsidžiaugiame, kai sugenda vienas ar kitas namų prietaisas ─ jei taip nutiko ir su šaldytuvu, apie jo taisymą tikriausiai net negalvojate. Visgi, jei emocijos ne tokios ryškios, turėtumėte gerai apsvarstyti, ar Jus iš tiesų tenkina dabartinės jo galimybės: galbūt sudėję visus pliusus ir minusus pastebėsite, kad remontuoti šio įrenginio net nesinori.

Ar galite prisidėti prie to, kad gedimai nebesikartotų?

Kartais dėl šaldytuvo gedimo kalti esame mes patys: tam įtakos turi prasta priežiūra, per dažnai atidaromos durelės, perpildytos lentynos ir kiti panašūs veiksniai. Jei pavyksta įžvelgti savo kaltę, vadinasi, pakeitę tam tikrus įpročius, tos pačios problemos ateityje galėsite išvengti ─ tuomet tikrai verta investuoti į šaldytuvo remontą.

Ar Jums patinka jo stilius?

Metams bėgant, šiek tiek keičiasi ir mūsų skonis, todėl nieko stebėtino, jog po kurio laiko anksčiau patikęs šaldytuvo dizainas dabar nebeatrodo toks įspūdingas. Pasinaudokite proga: gedimas yra puiki priežastis pakeisti šį įrenginį be sąžinės graužaties!

Atsakius į visus šiuos klausimus, turėtų pasidaryti aišku, ką daryti sugedus šaldytuvui. Išvada paprasta: jei šaldytuvas atitarnavo savo laikotarpį ir Jums norisi didesnių galimybių ─ keiskite, o jei vis dar esate patenkinti jo stoviu ─ suteikite antrą šansą. Ar jau žinote, kurį variantą rinksitės Jūs?

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *