Elektromobiliai – tai automobiliai, kurie yra varomi elektra įkraunamų akumuliatorių – baterijų  pagalba.  Elektrinis automobilis dažnai vis dar yra pavadinimas “ateities automobiliu”. Visgi, statistiniai duomenys išduoda, kad elektromobilių paklausa auga žaibiškai. “Ateities automobilis” vis dažniau tampa kasdienybės dalimi visame pasaulyje, tad nieko nebestebina ir Lietuvos gatvėmis riedantys elektromobiliai.

Verta išsamiau apžvelgti kokie yra šios sparčiai populiarėjančios transporto priemonės pliusai ir minusai.

Kodėl Pirkėjai Sako TAIP?

Remdamiesi informacija, kuri yra skelbiama ne tik patikimoje, aplinkos apsaugą vertinančioje ir gerai lietuviams žinomoje Elv.lt internetinėje svetainėje, bet ir daugelyje kitų, dalinamės visais teigiamais “už” svarstant ar verta įsigyti elektromobilį:

  1. Šie automobiliai žymiai labiau tausoja mūsų aplinką.

Dauguma pirkėjų, siekančių išsaugoti mūsų Pasaulį ateities kartoms, renkasi elektromobilius (ne hibridus), nes elektrinėse transporto priemonėse nenaudojama išmetimo sistema, jos neišleidžia į orą jokių šiltnamio efektą sukeliančių dujų (kaip tai daro vidaus degimo varikliai), elektromobiliai neišmeta teršalų. Tai padeda išlaikyti švaresnį orą.

  1. Elektra – tai atsinaujinantis energijos šaltinis, o tokie degalai kaip dyzelinas, benzinas – ne.

Elektriniai automobiliai yra varomi pasitelkiant natūralius ir, svarbiausia, atsinaujinančius išteklius, kaip kad vandens, saulės ar vėjo energiją. O tokie degalai, kaip benzinas ar dyzelinas, yra gaminami naudojant naftą, kuri, nors ir yra išgaunama iš gamtos, deja, neatsinaujina.

Elektra yra pigesnis variantas nei dujos. Dažnas savininkas, elektromobilio priežiūrai išleidžia vos trečdalį to, ką išleidžia dujomis varomų transporto priemonių savininkai.

  1. Elektromobiliai reikalauja mažiau ir retesnės priežiūros, tad šių automobilių išlaikymas gerokai pigesnis, nei įprastų.

Kadangi elektromobiliuose nėra tradicinio variklio, jiems nėra reikalingas įprastas kuras (benzinas, dyzelis) ar alyva. Tai reiškia, pasirinkus šią transporto priemonę, Jums nebereikės sukti galvos dėl tradiciniams automobiliams būtinų techninės priežiūros ir remonto darbų. Be to, elektriniai automobiliai turi žymiai patvaresnius stabdžius, kurių nereikės taip dažnai keisti.

  1. Ši transporto priemonė yra daug tylesnė, palyginus su tradiciniu automobiliu.

Elektromobiliai, ypač su pilnai pakrauta akumuliatoriaus baterija, važiuoja labai tyliai. Taip tyliai, kad kai kuriose užsienio valstybėse netgi svarstoma reikalauti, kad  elektromobiliuose būtų įrengtas triukšmo reguliatorius, keliantis dirbtinį automobilio variklio garsą. Viskas vien tam, kad pėstieji  būtų perspėti jog artinasi elektromobilis.

  1. Kai kuriose užsienio šalyse elektromobiliams yra skirtos atskiros kelio juostos, kas suteikia jų vairuotojams dar daugiau patogumo.

Keliose, šioje srityje labiau pažengusių šalių, pagrindinėse magistralėse yra, taip vadinamos, didelio užimtumo transporto priemonių juostos, kurios piko metu padeda apeiti eismą, kamščius. Jomis naudotis gali ir elektromobilių vairuotojai.

Kodėl Potencialūs Pirkėjai Sako NE?

Pasitelkdami informacija, kuria dalijasi internetinis mokslo ir technologijų puslapis  technologijos.lt ir keletu kitų, žemiau detaliai pateiksime visus “prieš”, kuomet kalba eina apie elektromobilio įsigijimą.

  1. Dažniausiai elektromobiliai yra gerokai brangesni už įprastus, degalais varomus automobilius.

Galima drąsiai teigti, kad vargu ar įmanoma šiuo metu rasti elektrinį automobilį, kuris būtų pigesnis už tradicinį. Daugumos eilinių elektromobilių kainos prasideda nuo maždaug 25 000 eurų. Naujausių bei moderniausių elektromobilių kainos siekia gerokai virš 70 000 eurų ir dar daugiau. Tikimasi, jog ateityje, technologijoms tobulėjant, toks kainų skirtumas sumažės.

Jei vienintelis dalykas, kurį Jums sunku apeiti yra elektromobilio kaina, tai nebeturėtų Jūsų stabdyti, nes galite gauti vartojimo kreditą geriausiomis sąlygomis ir jau rytoj vairuoti gamtą tausojantį elektrinį automobilį.

  1. Pilnai įkrautas elektromobilis negali nuvažiuoti to paties atstumo, kaip kad tradicinis automobilis su pilnu degalų baku.

Elektrinių automobilių kūrėjai atranda vis daugiau būdų, kaip galima būtų patobulinti šį neigiamą elektromobilių bruožą, bet, deja, tradiciniai automobiliai šioje vietoje vis dar laimi. Įprastas automobilis (atsižvelgiant į jo degalų vartojimo efektyvumą ir bako dydį) gali nuvažiuoti apie 600 ir daugiau kilometrų. Tuo tarpu pilnai įkrautas elektromobilis nuvažiuoja nuo apytiksliai 100 iki 500 kilometrų.

  1. Elektrinės transporto priemonės akumuliatoriaus įkrovimo laikas daug ilgesnis, nei įprasto apsilankymo degalinėje.

Įprastas degalų pasipildymas degalinėje užtrunka vos kelias minutes, tuo tarpu, elektrinio automobilio akumuliatoriaus įkrovimas (priklausomai nuo modelio) užtrunka gerokai ilgiau. Kartais tai gali užtrukti net iki 15 ar 20 valandų. Žinoma, technologijoms nuolat sparčiai tobulėjant naujesni elektromobilių modeliai gali būti pilnai įkraunami vos per kelias valandas, bet ir toks, gerokai trumpesnis, laiko tarpas negali konkuruoti su degalinėje užtrunkamomis keliomis minutėmis.

  1. Priklausomai nuo to, kur gyvenate/dirbate/keliaujate, galite susidurti su gan sunkia užduotimi rasti elektromobiliams tinkamą įkrovimo stotelę.

Šalyse, kuriose elektrinės transporto priemonės tampa vis populiaresnės, atsiranda vis daugiau elektrinių transporto priemonių įkrovimo stotelių. Visgi, net ir tuomet ilgesnės kelionės elektromobiliu gali tapti nemažu galvos skausmu (ar pavyks rasti įkrovimo stotelę?). Tai galioja ir nusprendus šia inovatyvia transporto priemone keliauti svetur. Dauguma elektromobiliams skirtų įkrovimo stotelių kol kas įrengiamos tik didžiuosiuose šalių miestuose.

  1. Tradicinių automobilių modelių pasiūla yra gerokai didesnė, nei elektroninių automobilių.

Visiems įprasti, degalais varomi, automobiliai pradėti kurti prieš daugiau nei šimtmetį. Tuo tarpu, masinė elektromobilių gamyba prasidėjo vos prieš kelis dešimtmečius. Toks žymus daugelio metų atotrūkis apsunkina skirtingų elektrinių automobilių modelių pasiūlą. Tad, šioje srityje, kol kas, vis dar laimi tradiciniai automobiliai.

Kurį verta rinktis?

Akivaizdu, kodėl šiuo metu yra tiek daug debatų dėl tradicinių automobilių išmainymo į moderniuosius elektromobilius. Juk pliusų yra vos ne tiek pat, kiek ir minusų. Šia tema neverta ginčytis, nes tai – individualus kiekvieno vairuotojo sprendimas.

Jei planuojate įsigyti elektromobilį, siūlome nuodugniai pasverti visus jų privalumus bei trūkumus, kad netektų nusivilti.

Sėkmės paieškose!

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *