Šviesa ir sidabriniais atspalviais žvilgantys šaltalankiai tiek augintojams, tiek vartotojams žada didžiulę naudą. Bet atsižvelgus į šiuos nepavojingais augalais yra nusivylęs ne vienas ir ne du asmenys. Šaltalankynų derėjimo pradžioje, rankos pradėjo kristi.
Pastaruoju laiku gilinimasis į šaltalankius pradėjo gerokai augti. Rusija – viena didžiausiu šaltalankynų augintoja visoje Azijoje, taip pat jų turi Kanda, Skandinavijos šalys ir Vokietija. Ši sodo kultūra ateina ir į baltijos šalis, kurios rodo vis didesnį susidomėjimą. Vertingumu pasižymi nebūtinai patys gražiausi oranžiniai vaisiai, kurie turi begale vitaminų E, B, K ir nemažai fenolinių junginių savybių. Tai puikus produktas lyginant su kitomis vitaminininėmis žaliavomis. Estija su savimi į parodas atsiveža įspūdingai atrodantį gaminių arsenalą. Nuo pat senovės teigiamai vertinamas šaltalankių aliejus – vaistas, naudojamas išoriškai gydant nudegimams ir kitiems odos pažeidimams gyditi, inhaliacijoms (negaluojant viršutiniams kvėpavimo takų sutrikimais), geriamas sergant skrandžio ligomis, taipogi kosmetikoje, veterinarijoje ir dermatologijoje. Patys šaltalankių lapai yra itin vertingi kaip politavitamininis šaltinis – jų nuoviros rekomenduojamos naudoti patyrus skrandžio, žarnyno ir odos ligas.
Itin perspektyvus vaistinis preparatas yra laikomas šaltalankio žievė. Rusijoje atliktais tyrimais paremta, kad žievėje esantys ekstraktai gali sustabdyti tam tikrų vėžinių lastelių vystimąsi.
Puikiausia, kai šaltalnkis yra patikrintas mūsų vietos sąlygomis. Tai patikimai rodo, kad jis yra puikiai prisitaikęs augimui mūsų klimate, turi stiprų atsparumą ligoms, taip pat puikiai spėja sunokinti derlių. Nacionaliniame veislių sąraše įrašytos dvejos dygliuotojo šaltalankio veislės pavadinimais: „Botaničeskaja“ ir „Avgustinka“. Atsirenkant kitas veisles, būtinai reikia domėtis jų kilmėmis. Altajų kilmės šaltalankiai aprašyti kaip labai teigiami ir patrauklūs, bet augalai yra prisitaikę augti itin griežto klimato sąlygomis. Vyriškosios rūšies nuo moteriškųju labai lengva atskirti, bet būtinai derėjimo metu. Subrende augalai lengvai atskiriami žiemos metu arba ankstyvąjį pavasarį, pagal pumpurus. Nepasaint visų reikalavimų, jie daugiau būtini augintojams, nes jų nebus daugiau nei tik vartotojų. Tačiau nereikia pamiršti ir pastariesiems, nes kiekviena klaida, neatidus pasirinkimas gali privesti prie nemalonumų, kurie visada gali būti apeinami.