Vokietijos automobilių gamintojas – BMW pareiškė, kad maždaug ketvirtadalis visų jų gaminamų automobilių bus varomi elektra, arba turės hibridines jėgaines. Ir kaip netrukus, paaiškėjo, kad ne tik kasdienai skirti modeliai galės judėti ekologiškai: elektros pavarą iki 2030 m. gaus ir visa BMW M serija. Šito niekas nesitikėjo.

Frankas Van Meelas, BMW M padalinio vadovas, patvirtino „CarAdvice“, kad permainų sportiškiausius BMW automobilius gaminantis padalinys neišvengs.

„Žinoma, kad visi M modeliai bus elektrifikuoti dar iki ateinančio dešimtmečio pabaigos. Tai vyks palaipsniui, tačiau svarbiausias klausimas dabar – kada tokioms permainoms geriausias laikas“, – kalbėjo F. Van Meelas.

Rinkos ekspertų nuomone, sudėtingiausia tai, kad užkietėję M modelių entuziastai elektros pavaromis nesižavi. Netgi „Porsche“ bando įtikinti ženklo gerbėjus, kad elektros pavaros yra naudingos ženklui.

Tuo pat metu BMW, pristačiusiai naujausią penktos kartos modulinę platformą automobilių gamybai, yra naudinga pradėti siūlyti elektra galinčius važiuoti modelius. Ypač toms rinkoms, kurios nori uždrausti automobilius su vidaus degimo varikliais.

F. Van Meelas užtikrino, kad ateities modeliai išliks tokie pat įdomūs ir stebinantys, nesvarbu, ar kalba eitų apie elektra varomą automobilį, ar, klasikinį. Visi jie bus valdomi taip, kaip ir derėtų modeliui su M raide.

„Mūsų klientams svarbiausia, kad M3 vis dar būtų vairuojamas kaip M3. Ir čia kalbama ne tiek apie naudojamas technologijas, o apie filosofiją“, – aiškino BMW M padalinio vadas.

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *