Susisiekimo ministerija praneša, kad 2017 m. pabaigoje Lietuvoje veikia 10 naujų elektromobilių įkrovimo stotelių, kurios įrengtos šalia kelių A1 Vilnius–Kaunas–Klaipėda ir A2 Vilnius–Panevėžys esančiose poilsio aikštelėse.

 Pranešime rašoma, kad iki šiol Lietuvos valstybinės reikšmės keliuose veikė tik dvi viešos didelės galios įkrovimo prieigos, kurios 2014 m. buvo įrengtos kelyje Vilnius–Kaunas–Klaipėda, Vievyje ir prie Elektrėnų.
 Dešimties elektromobilių įkrovimo stotelių įrengimas kainavo beveik 600.000 Eur. Projektui įgyvendinti panaudotos Europos Sąjungos lėšos.

Šiuo metu vairuotojai jose gali nemokamai įsikrauti elektromobilius bei iš tinklo įkraunamus hibridinius automobilius.

„Pradėjus veikti dešimčiai naujų įkrovimo stotelių, elektromobilių vairuotojai jau gali be trukdžių keliauti pagrindinėmis Lietuvos automagistralėmis. Ties tuo nesustosime. Augant elektromobilių skaičiui, atitinkamai turi vykti ir jiems reikalingos infrastruktūros plėtra – jau kitų metų pradžioje bus pradėtas antrasis įkrovimo prieigų statybų etapas, per kurį bus įrengta dar keturiolika greitojo įkrovimo stotelių šalia magistralinių kelių,“ – pranešime cituojamas susisiekimo ministras Rokas Masiulis.

 

Planuojama, kad 2018 metais įkrovos stotelės magistraliniuose keliuose bus įrengtos kas 50 kilometrų. Tuomet iš viso valstybinės reikšmės keliuose bus 26 tokios stotelės.

Pranešime tvirtinama, kad Susisiekimo ministerijai ir Lietuvos automobilių kelių direkcijai bendradarbiaujant su savivaldybėmis, Lietuvos miestuose ir priemiesčiuose, kur gyvena daugiau kaip 25.000 gyventojų, iki 2020 m. pabaigos numatoma įrengti ne mažiau kaip 100 viešųjų elektromobilių įkrovimo prieigų.

Elektromobilių ir hibridinių automobilių skaičius Lietuvoje kasmet auga. VĮ „Regitra“ duomenimis, pirmasis elektromobilis Lietuvoje užregistruotas 2010 m. Vėliau, 2013 m. mūsų šalyje buvo registruota 16 elektromobilių. 2014 m. pradžioje buvo registruoti 55 elektromobiliai, 2015 m. – 69, 2016 m. – 164. Aktyviausias elektromobilių skaičiaus didėjimas pastebimas šiemet. 2017 m. sausio 1 d. buvo užregistruoti 359 elektromobiliai, gruodžio 1 d. – jau 620.

Susisiekimo ministerijos pranešime deklaruojamas siekis įkrovimo stotelių tinklo kūrimu paskatinti Lietuvoje registruojamų naujų elektromobilių skaičių.

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *