Dešimt kartų – tiek Didžiosios Britanijos mokslininkai žada padidinti akumuliatorių talpą pakeitę įprastines ličio jonų baterijas į ličio-deguonies. Nors apie tai dar 2009 metais jau skelbė „St Andrews“ universiteto mokslininkas Peter Bruce.
Grupės sukurtoje prototipiniame akumuliatoriuje yra 8 kartus daugiau energijos nei mobiliojo telefono akumuliatoriuje. Energijos kiekį galima padidinti net 10 kartų, tačiau tam reikėtų truputį pakeisti įprastas ličio jonų konstrukcijas. Šiuo metu Peter Bruce kartu su kolegomis bando sukurtą akumuliatorių sumažinti iki mobiliuosiuose telefonuose naudojamų akumuliatorių dydžio.
Kembridžo universiteto tyrėjai sukūrė naujus „super akumuliatorius“, galinčius pakeisti dabar elektromobiliuose naudojamas ličio jonų baterijas. Nauji ličio-deguonies akumuliatoriai smarkiai lenkia naudojamus dabar savo talpa, tad, anot mokslininkų, tokios baterijos leistų auginti elektrinių automobilių naudojimo apimtis.
Ličio-deguonies akumuliatoriai talpina dešimt kartų daugiau energijos nei ličio jonų, o tai reiškia, kad naujo tipo akumuliatoriai elektromobiliams leistų įveikti tą patį atstumą, kurį nuvažiuoja automobiliai, turintys vidaus degimo variklius, rašo „autoexpress.co.uk“.
Dar viena kliūtis, trukdanti elektrinių transporto priemonių plėtrai – didelė ličio jonų baterijų gamybos kaina ir papildomas svoris automobiliui. Mokslininkai skelbia, kad jų sukurti akumuliatoriai ne tik pigiau gaminami, bet ir 5 kartus lengvesni nei įprasti. Skelbiama, kad naujoviškų baterijų naudingumo koeficientas – 93%.
Vienintelis naujo tipo akumuliatorių trūkumas tas, kad iki kol technologinė naujovė pasieks gamyklų konvejerius praeis mažiausiai dešimtmetis. Bent jau taip sako Clare Grey, Kembridžo profesorė, vadovaujanti tyrimui.