Elektromobilių gamintoja „Tesla“ ir jos vadovas siūlo investuotojams įsigyti apie 9,6 mln. akcijų, kad pritrauktų lėšų, reikalingų paspartinti naujojo „Model 3“ gamybą. Per pardavimą tikimasi pritraukti apie 2 mlrd. USD.

Išplatintame prospekte bendrovė skelbia, kad plačiajai auditorijai siūloma įsigyti 6,8 mln. paprastųjų akcijų. Pagal vėliausią kainą taip būtų pritraukta daugiau kaip 1,4 mlrd. USD.
Dar beveik 2,8 mln. akcijų atskirai investuotojams įsigyti siūlo Elonas Muskas, „Tesla“ vykdomasis direktorius. Jam šis akcijų siūlymas bus proga atlikti keletą paprastų veiksmų.Pirmiausiai, per šį siūlymą jis pats parduos beveik 2,8 mln. akcijų.

Toliau, lėšas parduotas už šias akcijas, jis panaudos tam, kad pasinaudotų opciono sutekta teise įgyti 5,5 mln. „Tesla“ akcijų ir padengti mokestines išlaidas, atsiradusias dėl pasinaudojimo tokiu opcionu.

Trečia, jis paskirs 1,2 mln. įsigytų „Tesla“ akcijų labdarai, rašome siūlymo prospekte.

Galutinis tokio proceso rezultatas – p. Muskas, įskaitant tai, kad dalį akcijų paaukos labdarai, vis tiek pasididins savo dalį „Tesla“ kapitale.

CNBC skaičiuoja, kad šis siūlymas leistų bendrovei iš viso pritraukti per 2 mlrd. USD.Bendrovė tokiu būdu bando pritraukti lėšų paspartinti naujojo „Model 3“ gamybai. Naujasis esą masėms prieinamas elektromobilis, pasak bendrovės, sulaukė 373.000 klientų susidomėjimo, kurie jau įnešė pradinį įnašą.

Vakar, poprekybinėje sesijoje, po tokių naujienų „Tesla“ akcijos pigo apie pora procentų. Nuo metų pradžios šios akcijos yra atpigusios apie 12%.

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *