Kaip rodo atlikti tyrimai, kuriuos atliko transporto priemonių skelbimų portalai, daugiau kaip 70 proc. lietuvių norėtų įsigyti ir vairuoti hibridinį arba pilnai elektrinį automobilį, tačiau beveik pusę jų (47 proc.) stabdo didelė transporto priemonės kaina. Beveik trečdalis apklaustųjų baiminasi  hibridinio automobilio priežiūros kainos.

Tačiau kaip ten be butų, Lietuvoje hibridinių automobilių netrūksta ir populiariausias yra Toyota koncerno leidžiamas modelis Prius. Ir tai nieko nuostabaus nes pirmąją savo Prius laidą Toytoa paleido į serijinę gamybą dar 1997m.  Toyota Prius yra hibridinis benzinu-elektra varomas vidutinės klasės automobilis. Tai pirmas masinės gamybos hibridinis automobilis pasaulyje. Reikia paminėti, kad šis automobilis tapo vėliavnešiu kitiems hibridiniams automobiliams, kuriuos bet kuris save gerbiantis automobilių gamintojas privalo išleisti į serijinę gamybą. Be kita ko tai ir Europos 2005 metų automobilis. Prius savo dydžiu stovi tarp Corolla ir Camry modelių.
Naujas Toyota Prius kainuoja nuo 28 000 eurų, tuo tarpu populiariausi Lietuvoje naudoti automobiliai kainuoja kur kas pigiau ir yra įkandami didesnei daliai vidutines pajamas turinčių Lietuvos piliečiu. Lietuvos automobilių skelbimų portalų duomenimis 2007 m laidos Toyota Prius modelis kainuoja nuo 3500 eurų. Kas tikrai nėra didelė suma už kokybišką hibridinį automobilį. Juolab kad ir pasirinkti yra iš ko, nes automobilio skelbimų daugiau kaip 200.

Kabinos

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *