Dėl to, kad mes ganėtinai daug keliaujame, į mus dažnai kreipiasi draugai ir pažįstami su prašymu padėti rasti pigesnių skrydžių bilietus į vieną ar kitą valstybę.

Mes pasakojame, kartais net padedame ieškoti bilietų ir sutvarkyti skrydžio dokumentus. Tačiau, nusprendėme, kad geriausia išeitis yra tiesiog surašyti detalią instrukciją, kuria galės naudotis ir tie, kurie nedrįsta paklausti tiesiai.

Šiame straipsnyje kalbėsime ne apie tai, kaip užsirezervuoti skrydžio bilietus skirtinguose puslapiuose, o aprašysime būtent būdus, kaip rasti pigius bilietus.

Bilietų ieškojimas „low cost“ aviakompanijose

Tuo metu, kai gyvenome Londone, „low cost“ įmonės buvo mūsų mėgstamiausias kelionių būdas. Iš tikrųjų – jei galima nusipirkti pigių skrydžių į Europą už 10 eurų, kodėl gi nepasinaudojus tokia galimybe?

„Low cost“ yra angliškas terminas, apibendrinantis pigiai skraidinančias oro linijas. Išvertus pažodžiui, tai reiškia „žema kaina“. Taip pat tokios įmonės vadinamos „discounters“ ir biudžetinėmis aviakompanijomis. „Low cost“ oro linijos siūlo pigesnius skrydžių bilietus dėl to, kad mažiau išlaidauja tradiciniam paslaugų rinkiniui.

Dauguma vengia skristi tokiomis oro linijomis, nes mano, kad dėl mažos kainos gali nukentėti saugumas Tačiau, realybėje kaina krenta, nes taupoma ant šių tradicinių paslaugų:

  • Maitinimas lėktuve;
  • Mažesnis leidžiamo vežtis bagažo kiekis, svoris ir/ar išmatavimai;
  • Vietų lėktuve paskirstymo nebuvimas ( tai skatina keleivius kuo greičiau įsilaipinti į lėktuvą ir trumpina laiko tarpus tarp reisų );
  • Nepagrindinių oro uostų naudojimas;
  • Nėra galimybės grąžinti bilietus arba pakeisti skrydžio datą;
  • Trumpi tiesioginiai skrydžiai ( dažniausiai, ne daugiau nei trijų valandų trukmės)
  • Nėra „avia kasų“ – bilietus nusipirkti galima tik prisijungus internetu

 

Įmonės Ryanair vadovybė nuolat siekia sumažinti išlaidas ir taip sumažinti bilietų kainas (tuo metu užsidirbant iš dažnų skrydžių ir papildomų paslaugų). Tai atkreipia keliautojų dėmesį į kompaniją. Štai keletas populiariausių Ryanair iniciatyvų, kurių Ryanair planavo imtis:

  • Papildomas mokestis apkūniems žmonėms;
  • Stovimos vietos
  • Mokami tualetai skrydžio metu

Taip pat yra įmonių, kurios skraidina iš Estijos, Latvijos, Lietuvos, Lenkijos: Blue1, AirBaltic, Air Berlin, EasyJet, Ryanair, Wizz Air
„Low cost“ įmonės JAV: Frontier Airlines, Jetblue, Virgin America.
Azijoje: Airasia, Jetlite, Jetstar, Spicejet, Air India Express, FireFly, Fly Kingfisher, Tiger Airways

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *