Automobilis, viena pagrindinių transporto priemonių daugeliui iš mūsų. Turint ir vairuojant transporto priemonę, svarbu tinkamai ja naudotis ir ją prižiūrėti: atlikti remontus kada tai būtina, pasikeisti reikiamas dalis bei vieną svarbiausių – padangas. Geros, nesusidėvėję padangos būtinas saugaus važiavimo garantas, todėl neturėtume į tai numoti ranka.  Artėjant šaltajam arba šiltajam metų sezonui, vairuotojams reiktų sunerimti ne tik dėl savo, tačiau ir automobilio avalynės. Žinoma, nedaug apie padangas nusimanančiam žmogui gali būti sunku išsirinkti, ko tiksliai jam reikia ir koks variantas būtų tinkamiausias jo automobiliui, tokiu atveju vertėtų kreiptis į specialistus, kurie jus pakonsultuos ir suteiks visą reikiamą pagalbą. Na, o prieš kreipiantis į specialistus naudingi patarimai kaip neapsirikti ir nedaryti klaidų renkantis automobilio padangas.

Kaina

Kaina – kone vienas svarbiausių aspektų renkantis daugelį daiktų, juk dažniausiai mes norime išleisti kuo mažiau ir džiaugtis geriausiu variantu. Taip ir vairuotojai, dažnas iš jų stengiasi sutaupyti ir tai gerai, tačiau nepamirškite, kad turite atrasti geriausią kainos ir kokybės santykį. Prieš lygindami kainų skirtumus, atkreipkite dėmesį ir į tai, kiek jums reikės padangų, ar keisite visas vienu metu, kokio tipo padangų jums reikia, apskaičiuokite kiek vidutiniškai pravažiuojate kilometrų. Sudėję šiuos visus parametrus, galite palyginti kiek jums tarnaus pigesnės ir kiek brangesnės padangos, galbūt brangesnis variantas jums kaip tik bus geresnė išeitis.

Tipas bei dydis

Nepadarykite vienos esminės klaidos, tai nepirkite padangų aklai – nepasidomėję jų specifika ir parametrais. Šiuo metu siūloma padangų pasiūla yra labai didelė ir įvairi. Jau nekalbant apie tai , kad padangų yra tiek šiltajam tiek šaltajam sezonui, skiriasi jų ir tvirtumas, dydis. Įvertinkite savo automobilio gabaritus, jeigu vairuojate galingą, didelį automobilį, jums reikės ir tvirtesnių bei stipresnių padangų, jeigu renkatės padangas šaltajam metų sezonui rinkitės dygliuotas, minkštos arba kietos sudėties padangas. Taip pat, prieš pirkdami padangas, dar kartą gerai įsitikinkite koks dydis yra reikalingas. Padangų parametrus galima rasti tiesiai ant padangos: užrašas 215/60 R16 reiškia, kad padangos plotis yra 215 mm, aukščio koeficientas – 60, o rato diametras lygus 16 colių. Todėl nepadarykite klaidos ir nepirkite padangų tiksliai neišsiaiškinę visų būtinų charakteristikų.

Keitimas

Keičiant padangas svarbu nedaryti pagrindinių klaidų – nekeisti padangų po vieną, arba po dvi –skirtingas. Nors keisti dvi padangas nėra klaida, tačiau turite įsitikinti, ar tai nepakenks jūsų saugumui. Pavyzdžiui, jeigu automobilis varoma viena ašimi, realu yra keisti tik dvi padangas, arba apkeisti jas vietomis. Tačiau jokiu būdu nedėti skirtingų tipų padangų – tai didelė klaida, galinti sukelti rimtą pavojų. Jeigu uždėsite dvi padangas dygliuotas, kitas ne, visiškai skirsis tipas, tokiu atveju galite nesuvaldyti automobilio, gali kilti pavojus stabdant. Taigi padangų keitimas po vieną ar dvi rekomenduojamas tik esant tam tikroms aplinkybėms ir tik pasikonsultavus su specialistais, kurie patars kaip nesumaišyti padangų ir priderinti prie kitų likusių. Taip pat aptariant keitimą, svarbu tinkamai ir laiku keisti padangas, jas stebėti, neleisti nusidėvėti ir nerizikuoti važiuoti jau su netinkamomis padangomis.

Taigi neretai vairuotojams padangų keitimas ar pasirinkimas gali tapti tikru galvos skausmu, o nežinant ar nepasikonsultavus gali stipriai paploninti piniginę. Tinkamas padangų pasirinkimas, bei reguliarus keitimas, sumažina pavojų jums bei jūsų keleiviams. Tad ieškant tinkamo sprendimo arba pasimetus, parduotuvė naujos-padangos.lt yra pasiruošusi padėti, suteikti konsultaciją bei pasiūlyti geras bei kokybiškas padangas atitinkančias geros kainos ir kokybės santykį.

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *