Automobilio padangos – vienas iš svarbiausių saugumo kelyje aspektų. Tačiau apie jų kokybės svarbą, regis, kiekvienas turi savo nuomonę.

Iš esmės padangos automobiliams pagal jų kokybę, o taip pat ir kainą, skirstomos į kelias klases:

Nors tarp aukščiausios ir žemesnės klasės padangų kokybės skirtumas yra didžiulis, tačiau jį pripažįsta ne visi. Tenka girdėti teiginių, kad mokama vien tik už vardą, tačiau taip manyti yra neteisinga.

„Premium“ klasės padangų kaina visiškai atitinka tai, kiek gamintojai investuoja į jų kokybę, o skirtumo nemato tik tie, kurie niekuomet tokių padangų nėra turėję. Bent vieną sezoną važiavus su tokiomis padangomis, vėliau pakeitus į žemesnės klasės, iškart suprasite, kad skirtumas tarp jų akivaizdus.

Kalbant apie vasarinių padangų kokybę, kai kuriais atvejais galbūt galima pateisinti tuos, kurie savo automobiliui renkasi kiek pigesnes ir žemesnės kokybės padangas. Nepaisant to, kad šalyje turime nemažai kritulių, vasarą kelio danga yra ganėtinai palanki tokių padangų dėvėjimui. Be to, lyginant „Premium“ ir vidutinės klasės padangas, labai dažnai jų gamintojas yra tas pats, tiesiog kaina sumažinta kai kurių parametrų sąskaita.

Ekonominės klasės padangos yra vienos iš populiariausių mūsų šalyje, dėl ganėtinai palankios jų kainos. Tuo pačiu šios padangos labiau skirtos tiems žmonėms, kurie neturi didelių lūkesčių padangų kokybei ir jų skirtumai jiems nelabai aktualūs. Tiesa, šių padangų kokybė yra ženkliai žemesnė už anksčiau paminėtas padangas, nors vasarą ir gali patenkinti kasdienius vairuotojo poreikius kelyje.

Kas liečia biudžetinės klasės padangas, būtų neteisinga jas priskirti prie kokybiškų padangų. Veikiau tai yra kraštutinis pasirinkimas ir tokios padangos nerekomenduojamos intensyviam naudojimui ar ilgoms distancijoms. Tokių padangų gamintojai kai kuriais atvejais yra labai mažai žinomi rinkoje, o kai kurie šių padangų parametrai netelpa į jokius kokybiškų padangų rėmus.

Labai svarbu suprasti, kad pigios padangos dažniausiai mums tarnauja vos vieną sezoną. O kokybiškas padangas naudosite mažiausiai du sezonus ir jos bus puikiai išlaikę savo technines savybes.

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *