Kokia yra tikroji važiavimo elektromobiliu kaina? Turbūt prakalbus apie elektromobilius tai yra pirminis klausimas, tačiau reikia nepamiršti ir to kad elektromobilio eksploatavimas tai ne tik ekonominiai rodikliai, tai ir mūsų pačių planetos tausojimas, naudodamiesi elektromobiliais mes tausojame ir gamtą kurioje visi gyvename. Taip kad ekonominiai sumetimai turėtų būti nustumti į šoną, bet taip nėra.

Net ir paprastais skaičiavimais (pagal šios dienos elektros kainos tarifą) bei realiais pavyzdžiais, riedančiais Lietuvos miestų gatvėse, galima vertinti  elektromobiliu „kuro sąnaudas“ arba tiksliau – išlaidas už elektros energiją (kWh), atsirandančias tik elektromobilio įkrovos metu. Kadangi degalinių tinklo paslaugos, važinėjant elektriniu automobiliu, nebeaktualios ir ten siūlome užsukti esant reikalui pasipildyti orą padangose, išgerti karštos kavos, pakrauti baterijas.

Kiek gi kainuoja važinėti elektromobiliu ir kodėl kalbama, kad elektrinis variklis paprasčiausiai taupo Jūsų pinigus? Visi gerai žinome, kiek tenka sumokėti už tai, kad pritrūkus kuro automobilyje, jo reikia pasipildyti. Jau nekalbant apie tuos automobilius, kurie ekonomiškumu nelabai gali pasigirti. Nereikia nei skaičiuoti, viską pasako faktas, kad populiariausių degalų kaina šalyje laikosi ties 1EUR už litrą benzino.

Elektromobilių gamintojų atlikti rezultatai rodo, kad šiuolaikinis elektromobilis  100km gali nuvažiuoti už 1-3eur.

Tai tikrai įspūdingi skaičiai, pridedant dar ir ekologinius rodiklius. Aišku elektromobilių kainos ir nuvažiuojami atstumai kol kas yra didžiausia bėda, kurią gamintojai sprendžia.

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *