Kai perkate naują ratų komplektą savo automobiliui, svarbiausias veiksnys yra išvaizda.  Ratlankiai turi būti estetiški ir gražūs, tai svarbi dalis kiekvienam, ji yra svarbus veiksnys perkant ratus, tačiau tai neturėtų būti vienintelis veiksnys. Plotis, apkrovos įvertinimas ir poslinkis yra tik keletas kitų dalykų, į kuriuos turėtumėte atsižvelgti perkant kitą ratlankių rinkinį. Norėdami suprasti, kodėl tai svarbu, pirmiausia turime suprasti, ką jie reiškia ir kaip jie taikomi jūsų automobiliui.

Skersmuo

Didelio skersmens ratai šiuo metu yra tendencija, tačiau tiek ratai, tiek padangos yra brangesni nei mažesnio skersmens pasiūlymai. Šiuo metu 17 colių skersmens ratai turi daugiausiai ratų ir padangų variantų ir tiks ant daugumos automobilių. Mums paprastai patinka, kad rato skersmuo būtų mažesnis nei pusė bendro padangos skersmens. Pavyzdžiui, 17 colių ratas būtų maksimalus 35 colių padangai

Plotis

Padangų gamintojai kiekvienai konkrečiai padangai pateikia rekomenduojamų ratų pločių diapazoną. Paprastai jie rekomenduoja ratą, kuris yra 2–3 coliais siauresnis už padangą. Mėgstame važiuoti siauru ratu, kaip rekomenduojama, nes tai padeda išlaikyti padangą ant rato esant žemam oro slėgiui. Kompromisas yra tas, kad per siauras ratas gali sukelti padangos vainiką, todėl protektoriaus centras gali greičiau susidėvėti.

Poslinkis

Poslinkis reiškia rato tvirtinimo paviršių, palyginti su rato vidurio linija. Taigi nulinis poslinkis paverčia pusę rato kiekvienoje tvirtinimo paviršiaus pusėje. Dėl teigiamo poslinkio tarpvėžės plotis yra siauresnis, o tvirtinimo paviršius yra arčiau rato išorės. Priešingai yra neigiamo poslinkio ratams.

Atgalinis tarpas

Atstumas atgal yra panašus į poslinkį, tačiau skirtingai nei poslinkis, atstumas atgal priklauso nuo rato pločio. Atstumas atgal yra atstumas nuo vidinės rato briaunos iki tvirtinimo paviršiaus. Seklus atstumas atgal prilygsta neigiamam poslinkiui, o gilus atstumas – teigiamam poslinkiui.

Padangų dydis

Kuo didesnio skersmens ratlankį pasirinksite, tuo žemesnė padanga tiks tokiam ratlankiui. Turite įvertinti, kad grožis reikalauja aukų. Didelis ratlankis ir žema padanga yra labai gražu, tačiau daugeliu atvejų nepraktiška. Žemo profilio padangą ir didelio skersmens ratlankį galima greitai sugadinti važiuojant prastos būklės keliais.

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *