Jei dantys nuskyla ar yra smarkiai pažeidžiami ėduonies, dantų plombavimas ne visada gali padėti efektyviai atkurti pažeistus audinius, tačiau tokiose situacijose gali pagelbėti dantų protezavimas. Nors ši procedūra kartais kelia siaubą, ir manoma, kad protezuoti dantys neatrodys pakankamai natūraliai, tačiau nerimauti tikrai nėra jokio reikalo. Šiandien odontologijos klinikose protezavimas yra atliekamas tikrai labai moderniai, tad ši procedūra gali padėti atkurti gražią ir natūraliai atrodančią šypseną. Įvairių protezavimo galimybių šiuo metu yra tikrai nemažai, taigi, visada galima pasirinkti tokią, kuri tam tikroje situacijoje tiktų labiausiai. Taigi, kokie dantų protezavimo tipai gali būti geriausiu pasirinkimu, ir kokie yra svarbiausi šios procedūros privalumai?

Dantų protezavimo tipai

Dantų protezai gali būti dvejopi – išimami arba fiksuoti, tačiau ir vienos, ir kitos grupės protezai gali būti skirtingų tipų:

  • Išimami dantų protezai – tai dantų plokštelės arba lanko atramos protezai. Pirmoji pasirinkimo galimybė įprastai yra taikoma tais atvejais, kada burnoje trūksta gana daug dantų, o lanko atramos protezai yra naudojami tais atvejais, jei pacientui trūksta mažesnio dantų skaičiaus. Nors išimami dantų protezai yra pigesni, tačiau jie nėra tokie patvarūs kaip fiksuoti, be to, gali sukelti nepatogumų kramtant tam tikrus maisto produktus ar paprasčiausiai kalbant;
  • Fiksuoti dantų protezai yra skirstomi į daugiau tipų. Tai gali būti dantų vainikėliai, dantų tilteliai, dantų užklotai arba laminatės. Dantų tilteliai anksčiau buvo itin populiarūs, nes jie leidžia atstatyti prarastą dantį tarp greta esančių dantų. Tai gali būti pigesne implantavimo alternatyva, tačiau svarbu žinoti, kad toks dantų protezavimas neapsaugo nuo kaulinio audinio nykimo. Be to, dantų tilteliai tarnauja ganėtinai trumpai – maždaug 8-12 metų. Dantų vainikėliai gali būti taikomi ir tada, kai dantų pažeidimai yra ganėtinai dideli, arba tuomet, kada pacientui dantys yra implantuojami. Dantų protezavimas vainikėliais yra atliekamas taip, kad jie kuo labiau primintų natūralius dantis, o šiai procedūrai naudojamos medžiagos leidžia džiaugtis iš tiesų puikiu rezultatu. Jei norima estetiškai restauruoti priekinius dantis, tokiu atveju puikiu pasirinkimu gali būti laminatės, kurios užtikrina tikrai puikų priekinių dantų vaizdą, o dantų užklotai paprastai taikomi tais atvejais, jei pacientas griežia dantimis, ir norima prailginti natūralių dantų tarnavimo trukmę.

Dantų protezavimo privalumai

  • Dantų protezavimas gali būti taikomas ir tada, kai pacientas yra netekęs dantų (tokiu atveju gali būti siūloma rinktis dantų plokšteles, tiltelius, lanko atramos protezus arba protezavimą ant implantų), ir tuomet, kada dantys yra smarkiai pažeisti. Dantų protezavimas paprastai yra siūlomas tais atvejais, kai plombavimas neleidžia tinkamai atstatyti dantų pažeidimų;
  • Priklausomai nuo pasirinkto dantų protezų tipo, dantų protezavimas gali užtikrinti ilgalaikį rezultatą. Įvairių siūlomų protezų tarnavimo trukmė gali skirtis, todėl visada yra galimybė pasirinkti tokį sprendimą, kuris galėtų užtikrinti ilgaamžiškumą. Trumpiausiai tarnauja išimamos dantų plokštelės, nes jos įprastai yra gaminamos iš plastiko, ir gali būti lengvai pažeidžiamos, be to, ilgainiui gali pasikeisti dantenų padėtis, tad gali prireikti naujų protezų;
  • Dantų protezavimas užtikrina tikrai puikų estetinį vaizdą. Šiuo metu protezavimas yra pasirenkamas ne vien tik dėl to, kad būtų galima užtikrinti visavertę kramtymo funkciją, bet taip pat ir dėl estetikos, kurią tinkamai pasirinkti protezai tikrai gali garantuoti;
  • Dar vienas svarbus dantų protezavimo privalumas yra tai, kad ši galimybė padeda atstatyti normalią kramtymo funkciją, tad jūs galėsite ir toliau vartoti tam tikrus mėgstamus maisto produktus. Nors atlikus dantų protezavimą paprastai rekomenduojama vengti labai kietų ar lipnių maisto produktų, tačiau dantų protezai sudaro kur kas mažiau nepatogumų nei dideli dantų pažeidimai ar prarasti dantys.
  • Tam tikrais atvejais dantų protezai yra kompensuojami Teritorinės ligonių kasos, taigi pasidomėkite tuo prieš pradėdami procedūras.

Taigi, dantų protezavimas iš tiesų gali būti vienas palankiausių pasirinkimų, kada norima grąžinti visavertę kramtymo funkciją bei estetinį vaizdą. Įvairių protezavimo galimybių šiuo metu yra tikrai nemažai, tad pacientai visada gali rinktis tokias, kurios tam tikroje situacijoje galėtų geriausiai pasiteisinti. Jums tereikia kreiptis į odontologijos kliniką, kurioje yra siūlomos dantų protezavimo paslaugos, ir pasikonsultavę su specialistais galėsite nuspręsti, kokia dantų protezavimo galimybė galėtų būti pačiu geriausiu pasirinkimu.

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *