Regis, šiais laikais už automobilio vairo gali atsidurti kas tik panorėjęs. Naudotų automobilių kainos nėra itin aukštos, na o teises anksčiau ar vėliau pavyksta išsilaikyti visiems. Galbūt pradžioje tai ir atrodo lyg neįveikiama užduotis, tačiau su laiku ateina įgūdžiai ir praktika, kurie lemia tobulėjimą. Žinoma, tik ką išsilaikęs teises jaunuolis tikrai nėra pasiruošęs visoms situacijoms keliuose. Galbūt teorinės žinios galvoje jau ir yra, tačiau visa tai reikia mokėti suderinti su praktika. Jei girdimos sirenos, visiems puikiai žinoma, jog turime kuo skubiau persirikiuoti į pirmą juostą, o galbūt net sustoti, tačiau net ir įgudę vairuotojai apie tai dažnai pamiršta. Kai kurių poelgiuose įžvelgiamas užmaršumas, na o kiti vairuotojai mano, jog tokių taisyklių laikymasis nėra būtinas. Jas galima koreguoti ir interpretuoti. Toks mąstymas tikrai nėra atsakingas, na o tai suprastumėte tik tuo atveju, jei patys atsidurtumėte situacijoje, kai jums reikalinga pagalba. Žinoma, to niekam nelinkime, tačiau truputis supratingumo bei geranoriškumo būtų neprošal daugeliui. Tam, jog prisidėtumėte prie šios žinios skleidimo bei noro kurti atsakingą visuomenę, mes pateiksime kelis pagrindinius patarimus, kaip išlikti ar tapti atsakingais vairuotojais keliuose.

Pagrindinė taisyklė, kuria turėtų vadovautis visi vairuotojai be išimties – važiuoju taip, kad niekam netrukdyčiau. Tai gali būti taikoma tik pradedantiesiems vairuotojams ar net tiems, kurių vairavimo stažas yra išties įspūdingas. Kad ir kaip bebūtų, keliuose mes esame ne vieni, tad važiuodami gatve turite stengtis nemaišyti kitiems eismo dalyviams. Jei matote, jog pirma juosta laisva? Persirikiuokite. Girdite sirenas? Sustokite pirmoje juostoje. Papuolėte į kamštį? Įleiskite vieną automobilį ir jis jums tikrai padėkos. Tai dar vienas aspektas, kurio negalima pamiršti – vairavimo kultūra. Jos privalu laikytis visiems. Nepaisant to, jog važiuojate pagrindiniu keliu, gali susidaryti situacijos, kai dėl avarijų ar kamščių, šalutinio kelio eismo dalyviams įsirikiuoti yra tiesiog neįmanoma. Taigi, būkite mandagūs ir įleiskite vieną automobilį, na o vėliau galbūt kas nors tokiu pačiu gerumu pasidalins ir su jumis. Lygiai taip pat, staigiai stabdę ar atlikę netikėtą manevrą turėtumėte atsiprašyti už jūsų važiuojančio asmens, na o tam geriausiai tinka avarinis ženklas. Tokios mažos smulkmenos kelia pasitikėjimą vairuotojais ir leidžia jaustis saugiau.

Na ir galiausiai, nepamirškime, jog vairuoti galime tik tuo atveju, jei esame blaivūs, nevartojame koncentraciją slopinančių vaistų ar kitų preparatų. Kartais net ir per didelis karštis automobilyje gali būti nelaimės priežastimi, tad stenkitės situacijas vertinti realiai ir pasirūpinti, jog už vairo atsidursite tik tuo atveju, jei galite sutelkti visą savo dėmesį į darbą, kurį atliekate. Visa tai ugdo atsakingus ir grėsmės nekeliančius vairuotojus, kuriais jus ir skatiname tapti.

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *