Pagrindinis - Straipsniai - Europos degalinės pamažu tampa elektromobilių įkrovimo stotelėmis

Europos degalinės pamažu tampa elektromobilių įkrovimo stotelėmis

Didžiausios Europos energetikos įmonės „Total“ ir „Royal Dutch Shell“ planuoja kai kuriose savo Europos degalinėse įrengti elektromobilių įkrovimo stoteles, nes mano, kad tokių automobilių Europos keliuose vis daugės, rašo britų verslo dienraštis „The Financial Times“.
„Shell“ įkrovimo stoteles visų pirma ketina įrengti Nyderlandų ir Didžiosios Britanijos degalinėse, pareiškė įmonės degalų perdirbimo ir transportavimo skyriaus vadovas Johnas Abbottas. „Total“ taip pat svarsto galimybę tokias stoteles iš pradžių įrengti savo vidaus rinkoje – Prancūzijoje – veikiančiose degalinėse.
Daugelis analitikų yra prognozavę, kad vis labiau plintant elektra, o ne tradiciniais degalais varomiems automobiliams, naftos įmonių pelnas smarkiai sumažės. „Total“ ir „Shell“ planus įžengti į elektromobilių aptarnavimo rinką galima vertinti kaip bandymą prisitaikyti prie besikeičiančių rinkos sąlygų, rašo „The Financial Times“.
Tarptautinės energetikos agentūros (TEA) vertinimais, elektromobilių skaičius pasaulyje nuo 1,3 mln. 2015 metais padidės iki daugiau kaip 30 mln. 2025 metais ir iki 150 mln. 2040 metais. Dėl to naftos paklausa pasaulyje iki 2040 metų sumažės 1,3 mln. barelių per dieną, o šis nuosmukis, palyginti su dabartine 96 mln. barelių per dieną paklausa, nesiekia 2 procentų.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Norėdami Jums pasiūlyti pilnavertes paslaugas mūsų mokymo sistemoje, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies“) more information

Norėdami Jums pasiūlyti pilnavertes paslaugas mūsų mokymo sistemoje, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies“)

Uždaryti