Pagrindinis - Įkrovimo vietos - Siūloma nustatyti lengvatinį 0% PVM tarifą elektromobiliams

Siūloma nustatyti lengvatinį 0% PVM tarifą elektromobiliams

Siūloma nustatyti lengvatinį 9 procentų PVM tarifą naujiems hibridiniams automobiliams ir 0 procentų PVM tarifą naujiems elektromobiliams.

Tai numatantį Pridėtinės vertės mokesčio (PVM) įstatymo pakeitimo projektą antradienį Seimui pateikė „darbietis“ Darius Ulickas. Projektas sulaukė parlamentarų palaikymo po pateikimo, už jį balsavo 31 Seimo narys, 1 buvo prieš, susilaikė 15 Seimo narių.

Pasak Seimo nario D. Ulicko, priėmus siūlomą projektą sumažės hibridinių automobilių ir elektromobilių kaina, ir tai taps vienu iš veiksnių, skatinančių įsigyti ekologišką transporto priemonę – elektromobilį arba hibridinį automobilį.

„Ekologiški automobiliai populiarėja daugumoje išsivysčiusių valstybių, ne išimtis ir Lietuva. Tačiau lietuviai dažniausiai vengia pirkti ekologišką automobilį. Tokį elgesį sąlygoja dvi pagrindinės priežastys: finansinės galimybės ir įpročiai. Pirkimo įpročius dažnai sąlygoja finansinės galimybės, todėl net ir perkant naujus automobilius vis dar svarbiausia išlieka kaina, o apie oro užterštumą ir gamtos apsaugą susimąsto tik vienetai. Šiandien elektrinis ar hibridinis automobilis asmeniniams poreikiams vis dar nepigus malonumas, lyginant tokių automobilių kainas su tradicinio automobilio įsigijimo kainomis“, – sako D. Ulickas.

Parlamentaras apgailestauja, kad ekologiškiems automobiliams nėra suteikiamos jokios nuolaidos ar lengvatos, kurios skatintų vartotojus juos įsigyti.

„Tiesa, elektra varomoms transporto priemonėms yra suteiktos kelios lengvatos: galimybė važiuoti autobusų juosta ir nemokamas stovėjimas mieste, tačiau hibridiniams automobiliams jokių lengvatų nėra. Nepaisant elektromobiliams taikomų lengvatų, praktikoje matyti, kad tokių lengvatų taikymas realiai neskatina vartotojų įsigyti elektromobilius“, – sako D. Ulickas, siekiantis skatinti ekologiškų transporto priemonių įsigijimą ir sudaryti palankesnes sąlygas įsigyti naujus elektromobilius ir hibridinius automobilius.

Vadovaujantis šiuo metu galiojančio PVM įstatymo nuostatomis, tiek naujiems elektromobiliams, tiek naujiems hibridiniams automobiliams yra taikomas standartinis 21 procento PVM tarifas.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*